DAX a CFD: Klíčové pojmy v obchodování na finančních trzích :::

Obchodování na finančních trzích je složitým a dynamickým procesem, který vyžaduje hluboké porozumění různým pojmům a strategiím. Dva z těchto klíčových pojmů jsou „DAX“ a „CFD.“ V tomto článku se budeme zabývat těmito pojmy a prozkoumáme, jak mohou ovlivnit vaše obchodovací aktivity.

DAX – Co to znamená?

DAX, což je zkratka pro Deutscher Aktienindex, je německý akciový index, který sleduje vývoj 30 nejvýznamnějších akcií na německém akciovém trhu. Tento index je často označován jako „německý blue-chip index“ a je jedním z nejznámějších akciových indexů na světě. DAX zahrnuje akcie firem jako Volkswagen, Siemens, SAP a dalších, což ho činí důležitým ukazatelem pro německý a evropský trh.

Obchodování s DAXem je populární mezi investory a obchodníky z celého světa, protože index nabízí mnoho obchodních příležitostí. Investoři mohou obchodovat s DAXem přímo prostřednictvím ETF (Exchange-Traded Fund) nebo CFD (Contract for Difference).

CFD – Jak funguje?

CFD, což je zkratka pro Contract for Difference, je finanční derivát, který umožňuje obchodníkům spekulovat na cenových pohybech různých finančních aktiv, jako jsou akcie, komodity, měnové páry a indexy, bez nutnosti vlastnit fyzické aktivum. CFD obchodování umožňuje investorům profitovat jak z rostoucích, tak klesajících trhů.

Jedním z hlavních důvodů popularity CFD obchodování je finanční páka, kterou nabízí. To znamená, že obchodníci mohou ovládat větší pozice, než by byli schopni s vlastními prostředky. Nicméně, je třeba poznamenat, že finanční páka může zvýšit jak potenciální zisky, tak i rizika obchodování.

DAX a CFD – Spojují se

DAX je jedním z oblíbených aktiv pro obchodování s CFD. Obchodníci mohou využívat CFD kontrakty, aby spekulovali na cenových pohybech DAXu bez nutnosti vlastnit akcie, které jsou součástí tohoto indexu. To jim umožňuje rychlé a pohodlné obchodování na tomto německém akciovém indexu.

Závěr

DAX a CFD jsou důležitými pojmy pro investory a obchodníky, kteří se zajímají o obchodování na finančních trzích. DAX představuje německý akciový index, zatímco CFD je finanční derivát umožňující spekulaci na cenových pohybech různých finančních aktiv. Spojení těchto dvou pojmů dává investorům a obchodníkům možnost obchodovat na cenových pohybech DAXu s využitím CFD kontraktů.

Je však důležité poznamenat, že obchodování na finančních trzích s sebou nese rizika a vyžaduje důkladné studium a plánování. S rozumným přístupem a správnými znalostmi můžete využít DAX a CFD jako součást své obchodní strategie na finančních trzích.

A dá se obchodovat DAX a CFD pomocí automatických strategií? Určitě ano! Pokud chcete vědět více, stačí nám napsat nebo zavolat.

 

Nejnovější příspěvky

Oddělený margin 30.1.2024

Nový výkonový upgrade AOS Prisma! Určeno pro stávající i nové klienty s obchodní pákou 1:500 a verzí obchodního systému Prisma Gold! Oddělili jsme money management jednotlivých měnových párů od sebe! Nyní má každý měnový pár více prostoru předvést co v něm je! To zejména v zátěži bude znamenat podstatné zvýšení... Čtěte dál »

Shrnutí prosince 2023 5.1.2024

V prosinci 2023 Prisma utržila velmi nízký zisk. Nejnižší za celou historii obchodování. Tento výsledek byl způsobený několika faktory: 1) Systém se dle plánu přepnul do módu sníženého rizika kvůli poněkud delšímu trendovému pohybu na páru USDCAD. 2) Volatilita trhů v prosinci klesla na velmi nízké hodnoty. To byl celoroční... Čtěte dál »

Shrnutí listopadu 2023 5.12.2023

V listopadu se na našem prezentačním účtu neudálo nic nového a zisk za tento měsíc byl stále podprůměrný. Volatilita trhů je stále velmi nízká. Obchodovaný měnový pár EURGBP nám však začal tvořit mírný trend. Zatím bez větší korekce. Toto nám aktuálně způsobuje drawdown 12%. K těmto situacím dochází poměrně často... Čtěte dál »