Jak v Prismě využíváme hedge obchody? :::

Dobrý den všem. Rád jsem vzbudil před týdnem vášnivou diskuzi nad automatickým obchodním systémem na Facebooku, a možná není od věci sdílet výsledky i na našem webu. Pojďme se na to podívat po dalším týdnu obchodování. Zde odkaz na komplet historii: https://www.myfxbook.com/members/AOSPrisma/aos-prisma-usd-account-2/8439582
Od mého posledního příspěvku před týdnem zisk +0,83% na 4 měnových párech. Níže na obrázku celková výkonnost.
Narozdíl od akcií zde využívám hedge obchody, kdy v aplikaci Metatrader 4 můžete proti sobě otevírat Buy i Sell obchody, které se navzájem neuzavřou (oproti např. Interactive Brokers, kdy prodejní příkaz uzavře ten nákupní). Začínám vždy malým obchodem na obě strany. Otevírám nákupní i prodejní příkaz o stejném objemu naráz. A následně podle toho, na kterou stranu se trh vydá, tak se navyšují pozice.
Tedy když trh klesá, otevírají se nákupní příkazy s tím, že až se trh otočí, budou uzavřeny v zisku.
V současné chvíli jsou ale otevírány prodejní příkazy, které jsou s dalším poklesem tržní ceny též navyšovány.
 
To znamená: cena jde dolů: přikupuji a čekám až se cena zvedne a prodám v zisku. Zároveň tuto ztrátu minimalizuji otevřenými hedge obchody.
Jediná finta je v tom, kdy všechny obchody dohromady pozavírat, aby to dávalo smysl 🙂
Kdyby někoho zajímalo přesně kde se obchody zavírají, tak se dají vykreslit přímo na myfxbook.
Dřív jsem v automatu měl i podmínku, aby Prisma neobchodovala během vyhlašování fundamentálních zpráv, ale asi před půl rokem jsem od toho upustil. I období zvýšené volatility přinášelo příležitosti.
Hezký a úspěšný další obchodní týden

Nejnovější příspěvky

Nově jsme na Spotify a Apple Music 27.3.2023

Rádi bychom vám sdělili skvělou novinku! Od této chvíle nás můžete najít nejen na našich standardních kanálech, ale také na Spotify a Apple Music, kde se nově věnujeme umělé inteligenci v našem podcastu „AiAiAi“. V našem podcastu se věnujeme nejnovějším trendům a novinkám v oblasti umělé inteligence. Spolu s Davidem... Čtěte dál »

Algoritmy proti inflaci 27.3.2023

Za poslední roky se investoři potýkají s velkým problémem – inflací. Tradiční investiční nástroje, jako jsou například bankovní účty, spořicí účty, dluhopisy nebo akcie, již nestačí pokrýt inflaci, která se již delší dobu drží na dvojciferných číslech. To znamená, že investoři musí hledat alternativní způsoby, jak získat výnosy, které budou... Čtěte dál »