Jak v Prismě využíváme hedge obchody? :::

Dobrý den všem. Rád jsem vzbudil před týdnem vášnivou diskuzi nad automatickým obchodním systémem na Facebooku, a možná není od věci sdílet výsledky i na našem webu. Pojďme se na to podívat po dalším týdnu obchodování. Zde odkaz na komplet historii: https://www.myfxbook.com/members/AOSPrisma/aos-prisma-usd-account-2/8439582
Od mého posledního příspěvku před týdnem zisk +0,83% na 4 měnových párech. Níže na obrázku celková výkonnost.
Narozdíl od akcií zde využívám hedge obchody, kdy v aplikaci Metatrader 4 můžete proti sobě otevírat Buy i Sell obchody, které se navzájem neuzavřou (oproti např. Interactive Brokers, kdy prodejní příkaz uzavře ten nákupní). Začínám vždy malým obchodem na obě strany. Otevírám nákupní i prodejní příkaz o stejném objemu naráz. A následně podle toho, na kterou stranu se trh vydá, tak se navyšují pozice.
Tedy když trh klesá, otevírají se nákupní příkazy s tím, že až se trh otočí, budou uzavřeny v zisku.
V současné chvíli jsou ale otevírány prodejní příkazy, které jsou s dalším poklesem tržní ceny též navyšovány.
 
To znamená: cena jde dolů: přikupuji a čekám až se cena zvedne a prodám v zisku. Zároveň tuto ztrátu minimalizuji otevřenými hedge obchody.
Jediná finta je v tom, kdy všechny obchody dohromady pozavírat, aby to dávalo smysl 🙂
Kdyby někoho zajímalo přesně kde se obchody zavírají, tak se dají vykreslit přímo na myfxbook.
Dřív jsem v automatu měl i podmínku, aby Prisma neobchodovala během vyhlašování fundamentálních zpráv, ale asi před půl rokem jsem od toho upustil. I období zvýšené volatility přinášelo příležitosti.
Hezký a úspěšný další obchodní týden

Nejnovější příspěvky

Oddělený margin 30.1.2024

Nový výkonový upgrade AOS Prisma! Určeno pro stávající i nové klienty s obchodní pákou 1:500 a verzí obchodního systému Prisma Gold! Oddělili jsme money management jednotlivých měnových párů od sebe! Nyní má každý měnový pár více prostoru předvést co v něm je! To zejména v zátěži bude znamenat podstatné zvýšení... Čtěte dál »

Shrnutí prosince 2023 5.1.2024

V prosinci 2023 Prisma utržila velmi nízký zisk. Nejnižší za celou historii obchodování. Tento výsledek byl způsobený několika faktory: 1) Systém se dle plánu přepnul do módu sníženého rizika kvůli poněkud delšímu trendovému pohybu na páru USDCAD. 2) Volatilita trhů v prosinci klesla na velmi nízké hodnoty. To byl celoroční... Čtěte dál »

Shrnutí listopadu 2023 5.12.2023

V listopadu se na našem prezentačním účtu neudálo nic nového a zisk za tento měsíc byl stále podprůměrný. Volatilita trhů je stále velmi nízká. Obchodovaný měnový pár EURGBP nám však začal tvořit mírný trend. Zatím bez větší korekce. Toto nám aktuálně způsobuje drawdown 12%. K těmto situacím dochází poměrně často... Čtěte dál »